Case study aneb jak jsme tvořili weby pro Svaz průmyslu a dopravy

Case study aneb jak jsme tvořili weby pro Svaz průmyslu a dopravy

Se Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) jsme spolupracovali na transformaci dvou webových stránek www.zelenatransformace.cz a www.socialnidialog.cz. Zadání bylo jednoznačné, vytvořit jeden nový web a druhý předělat a přesunout je na platformu WordPress.

 

Jak probíhala spolupráce na webech?

  1. Strategický přístup ke spolupráci

Spolupráce začala představením a pochopením vize a cílů našeho klienta. Webový konzultant na straně zákazníka úzce spolupracoval s naším týmem, specifikoval klíčové požadavky a dohodli jsme se, že při vedení projektu se budeme pravidelně setkávat. Naši práci jsme předávali již v průběhu realizace po jednotlivých částech. Díky tomu byla komunikace jednodušší a srozumitelnější pro všechny. A obě strany se mohly během celé realizace zapojovat do dalších diskuzí a dělat důležitá rozhodnutí.

  1. Vylepšení designu

Výhoda byla, že klient měl jasnou představu o vizuální identitě a celkovém designu jednotlivých stránek. Mohli jsme se tak o to dříve pustit do vývoje webových stránek jak pro mobilní, tak pro desktopové zobrazení.

 

Implementace změn

  1. Ruční migrace a oprava dat

Přesun z platformy Joomla na WordPress byl nezbytným krokem a na WordPressu jsme  samozřejmě použili bezpečný hosting.

  1. Prvky pro efektivní vývoj

Vytvořili jsme opakovatelné moduly ve WordPress Elementoru (modulem myslíme znovu použitelnou část webu neboli v podstatě se to dá také nazvat jako daná část šablony). Můžeme moduly využívat stále znovu, což znamená, že jakýkoliv další rozvoj webu bude vždy efektivnější a ekonomičtější.

  1. Drag and drop funkce

Drag and drop se dá přeložit do češtiny jako “chytni a přetáhni”.

Jedná se o funkci, která dokáže snadno přemístit soubory, tlačítka a podobně. (Můžete si tuto funkci představit jako když na svém počítači na ploše máte ikonky souborů a jednoduše na ně kliknete, podržíte je a přetáhnete jinam, protože zrovna je chcete třeba přemístit zleva doprava na plochu).

Využili jsme právě drag and drop pro efektivnější správu obsahu. Tato funkce umožňuje klientovi snadno upravovat a aktualizovat obsah webových stránek bez nutnosti detailnějších technických znalostí.

 

Čemu se věnuje náš klient organizace Svaz průmyslu a dopravy ČR

Jedná se o organizaci sdružující zaměstnavatele a podnikatele z oblasti průmyslu a dopravy. Svaz je nezávislou a nevládní organizací a má více než 11 tisíc členů, kde členství je dobrovolné.

 

Co klient napsal o spolupráci s námi?

„Děkuji moc za úpravu obou webů. Jsou krásné ale i čisté a myslím, že fungují parádně na mobilu i v menších rozlišeních. Vyzkoušel jsem si tvorbu i nové stránky zcela sám s pomocí předpřipravených šablon a je to opravdu tak jednoduché, jak mi bylo slíbeno.

Takže ještě jednou díky. Také musím přetlumočit zpětné vazby na design stránek od členských firem a asociací: „To muselo dát spoustu práce.” „Stránky jsou super, kdo vám je dělal?” S vaším svolením jsem samozřejmě rád předal kontakty.”

 

Vyhodnocení změn

Spolupráce na tvorbě webových stránek pro www.zelenatransformace.cz a www.socialnidialog.cz byla nejen výjimečná, ale také přinesla konkrétní vylepšení v nově zvolené technologii WordPress, změnou designu a efektivitě správy obsahu. S ohledem na náročnost přesunutí vytváření opakovatelných modulů jsme dosáhli výsledků, které nejen splňují očekávání klienta, ale také překračují standardy v oblasti webového designu a vývoje.

Zajimají vás i naše další case studies? Přečtěte si jak jsme zvýšili návštěvnost webu o 300 %.

Jestli chcete pomoct s tvorbou či předěláním webu, napište nám nebo si rovnou zarezervujte úvodní konzultaci zdarma.

Váš tým AstrumQ