Jak jsme zvýšili návštěvnost webu o 300 %

case study barbershop

Jak jsme zvýšili návštěvnost webu o 300 %

V této případové studii vám ukážeme, jak může správná analýza webu včetně SEO auditu zvednout návštěvnost díky konkrétním klíčovým slovům a důležitým technickým parametrům SEO. Tyto parametry jsou klíčové pro online prezentaci podniku jako je barbershop.

1. krok Technické SEO

Nejprve jsme se zaměřili na kondici stránek z hlediska technického SEO, které ovlivňuje, jak s webem pracují vyhledávače. přes které proudí návštěvnost. Existuje mnoho online nástrojů, které základní analyzu umí provést, my jsme využili nástroj www.silaseo.cz.

2. krok Analýza konkurenčních webů

Podívali jsme se na konkurenci barber shopu pana Mr. T. Jedná se o lokální podnik ve Vítkovicích v Ostravě, který se zaměřuje na pánské holičství a úpravu vousů.

3. krok Analýza klíčových slov

Provedli jsme stručnější analýzu klíčových slov, jejíž výstup jsme zavedli do nástroje Marketing Miner a zjistili jsme, která klíčová slova jsou relevantní a která mají vysokou měsíční hledanost.

 

Při auditu webu jsme objevili 7 příležitostí ke zlepšení

  1. Stránky neobsahovaly vhodný nadpis neboli title v názvu webu.
  2. Na webu se vyskytovalo více nadpisů první úrovně, což patří mezi klíčové aspekty SEO.
  3. Chyběly ALT popisky u obrázků a v obrázkovém vyhledavání nebyla k nalezení důležitá klíčové slova.
  4. Tlačítko “Rezervace” nebylo dostatečně výrazné a nabízelo se umístit ho na web vícekrát. Stejně tak jsme doporučili tlačítko barevně zvýraznit.
  5. Web nebyl zalistovaný ve vyhledávači Seznam, klientovi jsme dali návod jak situaci napravit.
  6. Na webu chyběly základní soubory sitemap.xml a robot.txt.
  7. Chybělo základní šifrování webu https.

Následné úpravy prováděli vývojáři, kteří web původně vytvořili. Sepsali jsme jim seznam instrukcí, jak opravy implementovat. Za týden již byly některé změny hotové a web se začal postupně zkvalitňovat. Cely proces trval asi měsíc, jelikož je nutné provádět některé úkoly postupně.

 

Jak se zlepšila pozice ve vyhledávačích po prvním měsíci od úprav webu

Na základě oprav jsme dostali klienta na první stránku v Google vyhledávání. Posunul se z průměrné pozice 18,5 na 8,5, stal se tak 4. nejlepším Barber Shopem v Ostravě z pohledu vyhledávání.

 

Výsledky SEO se stále zlepšují i po roce od prvních úprav webu

Po roce se výsledky vyhledávání ještě více zlepšily, z průměrné pozice 8,4 se web dostal na  5,4 ve vyhledávání, což znamená, že Barbershop je nyní 3. nejlépe optimalizovaný web mezi Barber shopy v Ostravě.

Jsme rádi, když vidíme výsledky své práce takto zřetelně. To je jedna z velkých výhod SEO, vše se vždy dá podložit, změřit a vyhodnotit.

 

Chtěli byste také zjistit, jak je na tom váš web či e-shop a zároveň se dozvědět, jak můžete zlepšit SEO? Objednejte si 30 minutovou konzultaci zdarma. 

Váš tým AstrumQ